Nagrody - CO2 - EasyFootings

Najbardziej innowacyjna firma w Polsce za 2018
Przejdź do treści
Z przyjemnością informujemy, że w rozstrzygniętym konkursie dla innowacyjnych firm "Orzeł Innowacji" 2018 organizowanym przez "RZECZPOSPOLITĄ"
zostaliśmy uhonorowani I MIEJSCEM w kategorii Innowacje Produktowo-Usługowe
IV edycja Konkursu "Orzeł Innowacji 2018" za nową metodę fundamentowania budynków, stalowy układ mikropali, które zastępują betonowe fundamenty i całkowicie eliminują użycie betonu,
co sprzyja środowisku i zapewnia oszczędność czasu montażu.
Konkurs "Orzeł Innowacji"  wyłonił i nagrodził przedsiębiorstwa, które prowadzą prace badawczo-rozwojowe, wprowadzając na rynek nowe produkty i usługi, osiągając dzięki nim sukcesy biznesowe.

W Konkursie na promocję nowoczesnych technologii polskich firm i instytucji  w ramach polskiej ekspozycji na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu nasz innowacyjny system fundamentowania EasyFootings® znalazł się na liście referencyjnej technologii i produktów mogących być wykorzystanych przy budowie polskiego na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju. Polska gospodarka potrzebuje innowacyjnych projektów. Takie wyzwanie podjęliśmy osiągając najwyższy poziom światowy.


JESTEŚMY ZASZCZYCENI WYRÓŻNIENIEM W KONKURSIE NA PROMOCJĘ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII POLSKICH FIRM
I INSTYTUCJI ZWIĄZANYCH ZE ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM ORAZ SEKTOREM MOBILNOŚCI W RAMACH POLSKIEJ EKSPOZYCJI NA ŚWIATOWEJ WYSTAWIE EXPO 2020 W DUBAJU
  
Polska prezentacja na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju, organizowanej pod hasłem: „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”, nawiązywać będzie do tematyki Zrównoważonego Rozwoju oraz szeroko rozumianego sektora Mobilności. Rozwinięciem tak określonego tematu przewodniego polskiej ekspozycji będą dwa podtematy:
1. Rozwiązania dla otoczenia (Solutions for environment), w ramach których mogą zostać przedstawione technologie lub produkty polskich firm związane ze/z:
a) zrównoważoną gospodarką zasobami wodnymi w obszarach: energetyki cieplnej, rolnictwa, gospodarki komunalnej;
b) zrównoważoną, nowoczesną i niskokosztową energią;
c) tworzeniem miast przyjaznych mieszkańcom i podnoszeniem jakości życia w miastach (zrównoważony, ekologiczny transport miejski, elektromobilność, smart city, smart building, rewitalizacja;
d) kulturą spędzania wolnego czasu, podróżami oraz eksploracją (technologie jako nośnik upowszechniający kulturę, znoszący bariery, rozwiązania w zakresie mobilności osobistej);
2. Rozwiązania dla dobrego życia (Good life solutions), w ramach których mogą zostać zaprezentowane technologie lub produkty polskich firm z branż, nawiązujące technologią produkcji lub swym przeznaczeniem do hasła zrównoważonego rozwoju oraz mobilności, dla których potencjalnym rynkiem zbytu jest lub może stać się Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, lub inne państwa Zatoki Perskiej.
Wzięliśmy udział w konkursie Ministerstwa Środowiska PRODUKT W OBIEGU, którego celem jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Do drugiej edycji Konkursu PRODUKT W OBIEGIU zakwalifikowano aż 29 produktów wpisujących się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego. W rywalizacji uczestniczył także nasz innowacyjny produkt do fundamentowania bez użycia betonu: EASYFOOTINGS® - mikropalowe stopy fundamentowe w układzie pobocznicowym. Organizatorem Konkursu PRODUKT W OBIEGU było Ministerstwo Środowiska. Konkurs sfinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
                       Na Liście 29 Podmiotów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Produkt w Obiegu zajęliśmy 6 pozycję.
 
EASYFOOTINGS® Henryk Zawiślak
EASYFOOTINGS® - mikropalowe stopy fundamentowe w układzie pobocznicowym

Projekty wszystkich finalistów zostały zaprezentowane podczas Targów POL-ECO SYSTEM 2018.


Bierzemy udział w Startup Spark 2.0 - II round Entrepreneur Application


EasyFootings®
w gronie nominowanych do nagrody głównej
w konkursie 4Buildings Awards 2019
w kategorii Innowacje –
Start-Up
Zakwalifikowaliśmy się właśnie do półfinału konkursu DESIGN-it-UP – Projekt na starcie organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę takich portali jak m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl, wnp.pl i organizatora m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 4Buildings czy Property Forum.
 
Zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze głosowania czytelników/użytkowników portalu PropertyDesign.pl oraz głosowania członków jury, złożonego z ekspertów powołanego przez Organizatora .

EASYFOOTINGS - skalowalny, mikropalowy system fundamentowania

Głosowanie będzie trwać do 15 stycznia 2020 r.
NASZ PROJEKT KTÓRY PRZESZŁY DO PÓŁFINAŁU KONKURSU
GŁOSOWANIE INTERNETOWE
Serdecznie zachęcamy do głosowania:
PropertyDesign: http://www.propertydesign.pl/konkurs/design-it-up-projekt-na-starcie-2020,71/


 
Zrównoważony rozwój
W EasyFootings® wiemy, że zrównoważony rozwój, świadomość ekologiczna i poszanowanie środowiska naturalnego są częścią naszego zaangażowania w ochronę środowiska.
ZDROWSZE I ZRÓWNOWAŻONE DOMY: PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH
Efektywność energetyczna
Nasze materiały zużywają minimum energii do ich wytworzenia i generują minimum CO2.
Emisje zanieczyszczeń, zużycie energii i zasobów naturalnych oraz wytwarzanie odpadów rosną niepokojąco, a najbardziej niepokojące jest to, że proces ten występuje przy ciągłym wzroście populacji.
Jeśli ten trend się nie zmieni, tylko sektor budownictwa szeroko pojętego, będzie generatorem nie do przyjęcia poziomu emisji CO2.
          
Obowiązkiem nas wszystkich jest zmiana tego trendu, a EasyFootings®  proponuje zaangażowanie nas wszystkich na następujących 5 celach.
1. Środki mające na celu ograniczenie emisji
Ustal konkretne cele, jakkolwiek małe, aby zredukować emisje i jak najbardziej przyczynić się do dekarbonizacji naszej planety.
2. Promuj efektywność energetyczną
Poprawa i promowanie efektywności energetycznej poprzez wdrażanie nawyków, materiałów i środków, które przyczyniają się do oszczędzania energii w miastach.
Zmniejsz zużycie, jednocześnie chroniąc środowisko dzięki zrównoważonemu wykorzystaniu energii.
3. Promowanie zrównoważonych działań i inicjatyw
Wspieranie działań i inicjatyw promujących gospodarkę o obiegu zamkniętym, od koncepcji do zamknięcia łańcucha wartości produktu: ekoprojekt, naprawa, ponowne użycie i recykling odpadów.
Skorzystaj z naszych możliwości i zasobów, aby szerzyć korzyści zrównoważonego rozwoju w społeczeństwie i wpływać, w zakresie naszych możliwości, na osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji na poziomie lokalnym, krajowym i globalnym.
4. Inicjatywy skoncentrowane na ludziach
Uwzględnij ludzi, reagując na wyzwania gospodarcze, środowiskowe i społeczne. Planowanie miast, projektowanie budynków, planowanie transportu, rola przemysłu nie powinna odbywać się bez ludzkiego podejścia.
W tych działaniach dla ludzi i przez  ludzi, a zwłaszcza w sektorze budowlanym, koncepcja biodostępności musi mieć fundamentalne znaczenie dla rozwoju naszych strategii wzrostu.
5. Platforma wsparcia  na rzecz zrównoważonego rozwoju
Współpracuj ze wszystkimi, którzy mają możliwości, zasoby i chęć do pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Porozmawiaj z nimi, opracuj strategie i pomóż im się dostosować do nich.
Systemowe rozwiązania EasyFootings®  oferują wyniki środowiskowe najlepsze dla Twoich projektów, osiągają oszczędności energii dzięki nowej stosowanej technologii fundamentowania, uproszczeniu zarządzania odpadami poprzez recykling, poprawie wewnętrznej jakości środowiska i wydajności dzięki elementom, które są bezpieczne i zdrowe. Systemowe rozwiązania EasyFootings® ochronią naszą planetę i są synonimem dobrego biznesu. Nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju mają trzyetapowe podejście:   
·        Zmniejsz wpływ naszej działalności i naszych kluczowych dostawców na środowisko dzięki zmniejszeniu zużycia energii, odpowiedzialnemu gospodarowaniu wodą i zmniejszeniu ilości odpadów.  
·        Skoncentruj naszą innowację na rozwoju i dostawie produktów zaprojektowanych w celu uzyskania bardziej zrównoważonych przestrzeni.   
·        Bądź odpowiedzialny w społecznościach, w których służymy.    

Nasze produkty łagodzą wpływ na środowisko, zapewniając większą wartość ekologiczną, co zapewnia większy komfort środowisku. Odpowiadamy na potrzeby tych, którzy szukają bardziej ekologicznej konstrukcji i większej efektywności energetycznej.
   
Niezawodny, innowacyjny, zrównoważony.
 
Taki jest EasyFootings®.
„Czysta forma gospodarki obiegowej” w zamkniętej pętli
  Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym i "zamkniętej pętli" to jedyny sposób, w jaki marki mogą osiągnąć sukces biznesowy, jednocześnie chroniąc planetę. Gospodarka o obiegu zamkniętym „jest jedynym rozwiązaniem”.
 
  Jest to nie tylko dobre dla naszej planety, to jest dobre dla biznesu. Nasz System EasyFootings® nie tylko, że w pełni nadaje się do recyklingu, ale może być użytkowany wielokrotnie nim zostanie jemu podany - to nasz zdecydowany krok w koncepcję „zamkniętego obiegu” w którym materiały używane w produktach są (nieskończenie) wielokrotnie użytkowane. Opracowywanie produktów w obiegu zamkniętym jest postrzegane jako kluczowy krok w kierunku przekształcenia gospodarki światowej w czystą, w której odpady i zanieczyszczenia są eliminowane, a systemy naturalne są przywracane.
 
  System EasyFooting® wykonany z jednego materiału nadającego się do recyklingu, co oznacza, że ​​pod koniec okresu eksploatacji stal można przetopić i ponownie wykorzystać. Takie podejście do gospodarki zamkniętego obiegu może teoretycznie oznaczać, że marki nie sprzedają już swoich produktów klientom, lecz zamiast tego „pożyczają” im materiały, które są później zwracane do recyklingu. Nic się nie marnuje. EasyFooting® patrzy na „zamkniętą pętlę” jako najczystszą formę gospodarki obiegowej.
 
  Chcielibyśmy zachęcić projektantów do zastanowienia się, w jaki sposób ich proces twórczy może stworzyć coś znacznie szerszego niż ich produkt i jak ich produkt może się zmieścić w znacznie szerszym systemie odtwórczym i wręcz prosić, aby pomogli nam przekształcić istniejącą gospodarkę liniową - w której zasoby są wydatkowane podczas procesu produkcji, a materiały są wyrzucane pod koniec cyklu produktu - w okrągły, gdzie wszystko jest odzyskiwane i zawracane do systemu. Eko wrażliwi projektanci są „absolutnie niezbędni” dla gospodarki obiegowej.
 
   Koncepcje takie jak projektowanie w „zamkniętej pętli” mogą wydawać się niezrozumiałe zarówno dla projektantów, jak i konsumentów, dlatego potrzebne są bardziej rzeczywiste przykłady, aby pomóc ludziom zrozumieć pojęcia. Nawet w naszej własnej firmie, że przez długi czas [gospodarka obiegowa] była tylko konceptualną rzeczą. W pewnym momencie udało nam się pokazać i wykonać zwrot w kierunku tego co jest dobre dla planety i równocześnie jest dobre dla biznesu.
 
  Oprócz naszego budowania takiego rozumienia sensu biznesowego, dążenie do projektowania w „zamkniętej pętli” jest częściowo napędzane przez naszych coraz bardziej świadomych klientów. A my musimy iść tam, gdzie chcą nasi konsumenci. Niezależnie od tego, co dzieje się w prawodawstwie, jest to gospodarka, w którą wierzymy, że dąży we właściwym kierunku.

Zdajemy sobie sprawę, że naszym obowiązkiem jest budowanie w sposób zrównoważony, na jaki pozwala budżet naszych klientów. Dlatego wykorzystujemy nasze umiejętności zawodowe, aby poprawić zrównoważony rozwój i zminimalizować wpływ na środowisko, o ile jest to możliwe, zgodnie z instrukcjami otrzymanymi od naszych klientów.
 
Prawa autorskie ® 2019 EasyFotings. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie obrazy i informacje zawarte w niniejszym dokumencie są własnością EasyFotings® i nie można ich kopiować ani powielać bez wyraźnej naszej pisemnej zgody.


Wróć do spisu treści